Od 29 sierpnia do 1 września trwać będzie 7. Rajd Polski Historyczny – impreza wpisana do kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA. W tym roku zawody rozgrywane są w roku ważnych rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 110-lecia powołania Galicyjskiego Klubu Automobilowego.
Organizatorzy przywiązują więc szczególną uwagę do starannego przygotowania programu i trasy, aby uczestnikom z różnych stron Europy pokazać najbardziej malownicze zakątki Małopolski. W rajdzie weźmie udział około 40 załóg z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Łotwy, Polski, Rumunii, Węgier i Włoch.
Co roku ogromne wrażenie na uczestnikach Rajdu Polski Historycznego wywiera start z krakowskiego Rynku Głównego sprzed bazyliki Mariackiej, są również zachwyceni kameralnym urokiem Wieliczki, z podziwem wypowiadają się o malowniczych trasach. Te czynniki stanowią owocną promocję Krakowa i Małopolski, gdyż relacje z rajdu pojawiają się w europejskich mediach. Między innymi dzięki temu impreza zyskała międzynarodowy prestiż i została wpisana do światowego kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.
Tegoroczna edycja będzie liczyć 1351 km po górskich i podgórskich drogach południowej Małopolski. Niemal 60 procent stanowią próby klasyfikacyjne, rozgrywane jako testy regularności jazdy. Krótsze są dystanse dla uczestników rozgrywanego równolegle Rajdu Nowych Energii, w którym oprócz załóg krajowych, pojawią się reprezentanci Francji, Hiszpanii i Włoch. Baza imprezy będzie ponownie ulokowana w Wieliczce, a uroczysty start nastąpi w środę 29 sierpnia z Rynku Głównego. Bezpośrednio po nim rozegrany zostanie pierwszy etap nocny. Trzy kolejne etapy będą przebiegały z Wieliczki w okolice Gorlic, Bukowiny Tatrzańskiej i Suchej Beskidzkiej. Końcówka etapu gorlickiego zostanie rozegrana nocą, a metę całego rajdu wyznaczono w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego na dawnym lotnisku Rakowice-Czyżyny.