Gala finałowa XIV Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego

14 czerwca 2018 roku w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, odbyła się uroczysta Gala Finałowa XIV Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. Tegorocznym tematem była 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Otrzymaliśmy rekordową ilości prac, których poziom był bardzo wysoki.Jury miało nie lada problem, by wybrać najlepsze z nich.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w „Przeglądzie”.

Fot. Artur Jachna


Nagrodzeni

Przegląd Filmowy

1 miejsce: Daniela Kopeć z Gimnazjum nr 25 w Krakowie

2 miejsce: Pawła Siecińskiego z Technikum Łączności w Krakowie
Kacpra Zaryczny z Technikum Łączności w Krakowie

3 miejsce: Bartosza Domanus ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie
Tymoteusza Saska ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie
Stanisława Książek ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie

Konkurs literacki

Dagmary Bereta, VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Marceliny Płachety ze Szkoły Podstawowej w Łętowni

Huberta Śmiałka ze Szkoły Podstawowej w Poskwitowie

Wyróżnienia:

Agnieszki Argasińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie

Julii Macudy z II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Konkurs fotograficzny

1 miejsce: Karoliny Gajdy z VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

2 miejsce: Weroniki Malik VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

3 miejsce: Wiktorii Krawiec VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Wyróżnienie:

Piotra Szydlaka z SOSW dla Niesłyszących w Krakowie

Kacpra Machaja z Gimnazjum w Mikluszowicach

Dominiki Horabik z VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Natalii Pędrys VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Konkurs plastyczny

Kategoria: Szkoła Podstawowa

1 miejsce: Julii Szpunar z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Krakowie
Ewy Sawickiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Krakowie
Barbary Świtek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Krakowie

2 miejsce: Agnieszki Argasińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie

3 miejsce: Malwiny Rados ze Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie

3 miejsce; Oliwii Staropolskiej ze Szkoły Podstawowej z Wysocicach

Wyróżnienie:

Doroty Zborowskiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łącku

Zofii Wasilewskiej – Kruk z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr I w Krakowie

Dominiki Ankosz, ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie

Julii Michalik ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie

Julii Rosiek ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie

Kategoria: Szkoła Ponadpodstawowa

1 miejsce: Michała Rogoż z I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

2 miejsce: Weroniki Wojkowskiej z VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

3 miejsce: Agnieszki Lange z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie

Wyróżnienia:

Aleksandry Bała z VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Zuzanny Mleczko z Zespołu Szkół Poligraficzno – Medialnych w Krakowie

Roksany Trólka z SOSW dla Niesłyszących w Krakowie

Wręczono również nagrody specjalne ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa

1. Paulina Kasprzyk – Gimnazjum nr 46 w Krakowie

2. Michał Rogoż – I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

3. Agnieszka Argasińska – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

4. Amelia Fijałko – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

4. Dorota Zborowska – Zespół Szkolno Przedszkolny w Łącku

Fot. Artur Jachna

Organizatorzy:
Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana,
Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”

Patronat Honorowy:
Wojewoda Małopolski
Małopolski Kurator Oświaty
Prezydent Miasta Krakowa