Choć wakacje już za nami, kampania „Kraków nieodkryty” trwa nadal. W jej ramach miasto zachęca do poszukiwania i odwiedzania miejsc nieoczywistych, ale równie interesujących jak te z pierwszych stron przewodników. Jednym z nich jest z pewnością Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie – partner akcji #zwiedzajKraków, w ramach której otwiera się na gości z tańszym o 20 proc. biletem wstępu.
Symulatory VR i lotu, humanoidalny robot, panel rakiety kosmicznej – to tylko cześć wyposażenia Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, które jest unikatowym w skali kraju ośrodkiem popularyzowania i rozpowszechniania wiedzy z zakresu lotnictwa cywilnego.
Podczas wizyty w tym miejscu można poznać nie tylko procedury lotniskowe, ale także dowiedzieć się dużo więcej np. o bezpiecznym i świadomym podróżowaniu, zasadach pakowania bagażu podręcznego, kulturze zachowania na pokładzie samolotu, a nawet o podróżach kosmicznych. Ponieważ CEL przybliża tajniki funkcjonowania lotniska i jego organizację, to miejsce powinien odwiedzić każdy pasjonat lotnictwa i podróżowania.
Dzięki w pełni interaktywnym przestrzeniom, takim jak: „Konwencja CITES”, „Spakuj bagaż”, „Kosmos”, „Pokład samolotu”, „VR Marchaller Room”, „Korytarz Leonarda da Vinci” wycieczka po centrum jest nie tylko pouczająca, ale i ekscytująca. W ofercie znajdują się m.in.: programy edukacyjne, zajęcia specjalistyczne i warsztaty tematyczne, praktyki zawodowe, e-learningi, teatrzyki dla najmłodszych, lotniskowe targi zawodoznawcze.
Każdy, kto marzy, by w przyszłości pracować na lotnisku, może już teraz spróbować swoich sił w wybranym przez siebie zawodzie, od pilota po pracownika lotniskowego. Dla odwiedzających przygotowano szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, ścieżką odlotową i przylotową oraz obowiązującymi procedurami. Autorski Program #CELujzdomu jest dostępny dla wszystkich małych i dużych pasjonatów lotnictwa na stronie internetowej krakowairport.pl.
Przypomnijmy, że program #zwiedzajKrakow umożliwia dostęp do rabatów w obiektach noclegowych, muzeach, atrakcjach turystycznych, lokalach gastronomicznych, usługowych, rekreacyjnych czy na zakupach. Ulgi należą się posiadaczom kart miejskich: Krakowskiej, Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i Rodzinnej 3+, a także turystom z kartą #zwiedzajKrakow, którą wydaje bezpłatnie partner programu po zameldowaniu się w jego obiekcie. W ramach programu można również korzystać z ulgowego biletu na komunikację miejską – rabat obejmuje ulgowy bilet 72-godzinny w I strefie i jest dostępny tylko z kartą #zwiedzajKrakow.
Pełną listę ponad 200 partnerów programu #zwiedzajKrakow, który trwa do końca października, można znaleźć tutaj.
Fot: Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport