I Ogólnopolskie śpiewanie biało-czerwonych przebojów

Fot. Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Fot. Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

11 listopada na Rynku Głównym wybrzmiewały najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach imprezy pod hasłem „Radosna Niepodległość”. Od godz. 15:00 biało-czerwone przeboje w wykonaniu słuchaczy RMF FM i zespołu Perfect. O godz. 17:00 rozpoczęła się 62. Lekcja Śpiewania.


I Ogólnopolskie śpiewanie biało-czerwonych przebojów

Na www.rmf.fm trwał plebiscyt na największe polskie przeboje – przeboje, które towarzyszyły nam w ważnych momentach, prowokowały do działania i mówiły za nas wtedy, gdy już brakowało słów.

Wśród propozycji były utwory m.in. Czesława Niemena, Marka Grechuty, Stanisława Soyki, a także zespołów Dżem, Perfect, Lady Pank, Kult i Varius Manx. Szczegóły na www.rmf.fm.

62. Lekcja Śpiewania

Rozpoczęcie 62. Lekcji Śpiewania nastąpiło o godz. 17:00. Tradycyjnie artyści Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej wraz ze zgromadzoną na Rynku Głównym publicznością zaśpiewali najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Koncert poprowadził dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański oraz Kazimierz Madej.

Na tę okazję Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała 6500 bezpłatnych śpiewników. Koncert tradycyjnie otrzymał honorowy patronat prezydenta Jacka Majchrowskiego.