Na projekt „Obraz/y uczuć” składają się pokaz teatralny oraz spotkania ze współczesnymi autorytetami myśli i idei, obserwatorami zjawisk społecznych formułującymi diagnozy teraźniejszości, osobami, które wspierają nas w trudnej sztuce uchwycenia i znalezienia sensu w codzienności.
– Tematy wiary, religijności i duchowości dotyczą nas wszystkich nawet wówczas, kiedy całkowicie odrzucamy ten rodzaj doświadczenia. Każdy z nas na jakimś etapie życia opowiada się po którejś stronie, jako wierzący, wątpiący, poszukujący, odrzucający nauki i koncepcje dotyczące świata pozaziemskiego. Te wybory nigdy nie są łatwe i trudno tu o czarno-białe podziały. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania ze znakomitymi gośćmi, którzy dzięki swojej wiedzy, ale też długoletnim poszukiwaniom, będą towarzyszyć nam i wspierać w znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące tej z gruntu nieuchwytnej sfery życia – tak ideę projektu przybliżają organizatorzy.
Projekt realizowany jest we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie, organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II. jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii. Biorą w nim udział:
- 14 stycznia dr hab. Piotr Augustyniak, prof. UEK – filozof i eseista, autor książek. Związany z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, gdzie prowadzi spotkania teatralno-filozoficzne „Sztuka myślenia” i „Myślnik”
- 15 stycznia dr Sebastian Duda – teolog, filozof, publicysta, redaktor „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wykładowca na podyplomowych studiach gender w Instytucie Badań Literackich PA, autor książek
- 16 stycznia prof. Bogdan de Barbaro – psychiatra i psychoterapeuta, wieloletni pracownik naukowy Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ. Zajmuje się terapią rodzin. Autor wielu prac naukowych, jeden z bohaterów filmu Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”.
Spotkania prowadzi red. Piotr Sikora („Tygodnik Powszechny”).
Dodatkowe informacjetutaj.
Fot. materiały prasowe