Międzynarodowym Centrum Kultury zaprasza na seminarium „Czy o dziedzictwie można uczyć w sposób nowoczesny?”. Jego tematyką jest edukacja dla dziedzictwa,
a celem pokazanie, w jaki sposób za pomocą nowoczesnych narzędzi budować wśród młodych ludzi więzi i zaangażowanie w działania na rzecz dziedzictwa.
Seminarium odbędzie się 16 grudnia w godz. 16 – 19.30 w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultury, Rynek Główny 25. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Zapisy będą prowadzone mailowo w dniach 6-15 grudnia 2021. Zgłoszenia należy przesyłać na adres warsztaty@mck.krakow.pl wraz z następującymi informacjami: imię i nazwisko, afiliacja oraz numer telefonu.
Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w seminarium. Dla wszystkich nauczycieli przygotowaliśmy też specjalne upominki.
Więcej informacji można uzyskać mailowo warsztaty@mck.krakow.pl lub telefonicznie:
12 42 42 860.
Program:
godz. 16.00 – otwarcie spotkania przez Agatę Wąsowską-Pawlik, dyrektorkę Międzynarodowego Centrum Kultury
godz. 16.15 — prezentacja oferty edukacyjnej MCK
godz. 16.45 — warsztat „Jak nowocześnie uczyć o dziedzictwie”?
W trakcie warsztatu nauczyciele zostaną wprowadzeni w tematykę edukacji dla dziedzictwa, a przede wszystkim poznają odpowiedź na pytanie, w jakim celu uczyć młodych ludzi o dziedzictwie. Kim są współcześni odbiorcy i jakie mają potrzeby? Pokażemy, jak budować wśród młodych ludzi więzi i jak, za pomocą nowoczesnych narzędzi można ich zaangażować w działania na rzecz dziedzictwa.
Prowadzenie: Katarzyna Zarzycka — historyczka sztuki, animatorka kultury. Autorka wielu wydawnictw i materiałów upowszechniających dziedzictwo kulturowe, w tym szeregu publikacji dla dzieci oraz projektów i programów edukacyjno-kulturalnych. Kuratorka wystaw nagradzanych w kolejnych edycjach konkursu na wydarzenie muzealne roku Sybilla.
godz. 17.45 — poczęstunek
godz. 18.15 — oprowadzanie po wystawie „Ukraina. Wzajemne spojrzenia”.
Seminarium będzie też okazją do przybliżenia oferty edukacyjnej Międzynarodowego Centrum Kultury na 2022 rok, w skład której wchodzą programy edukacji dla dziedzictwa, programy edukacyjne towarzyszące wystawom prezentowanym w Galerii MCK oraz specjalny program szkoleń dla nauczycieli.
Tekst i foto. NCK Kraków