Co znalazło się na pierwszej fotografii na świecie? Jak nazywał się wynalazca fotografii? Na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź podczas cyklu warsztatów online, zorganizowanych przez MuFo. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat.
DIY Warsztaty tworzenia camera obscura
20 lutego, godz. 10.30
Dlaczego, by wykonać zdjęcie, wystarczy zrobić „pstryk”? Jak nazywał się wynalazca fotografii? Dlaczego ludzie na starych zdjęciach są zawsze poważni? Co znalazło się na pierwszej fotografii na świecie? Jeśli chociaż raz zadałeś sobie któreś z tych pytań – te warsztaty są dla Ciebie! Nauczysz się wykonywać jeden z najstarszych przyrządów fotograficznych oraz poznasz historię wykonywania zdjęć, które towarzyszą nam każdego dnia.
Prowadzenie: Aleksandra Wabik – komparatystka i edukatorka muzealna, jej ulubionym zajęciem jest przyglądanie się szczegółom oraz fotografia macro. Jako dziecko najbardziej lubiła czytać godzinami oraz puszczać łódki z orzecha.
DIY Warsztaty tworzenia silhouette
27 lutego, godz. 10.30
Sil…– co? No właśnie, co oznacza to trudne do przeczytania i obco brzmiące słowo? Czemu te wyjątkowe portrety sylwetowe (nadal nic nie rozumiecie?) służyły kiedyś i w jaki sposób wykonać je dziś? Po warsztatach każdy swoje własne, elegancko wykonane silhouette będzie mógł zawiesić na ścianie w domu lub podarować komuś bliskiemu.
Prowadzenie: Marcin Krotla – historyk sztuki, edukator muzealny i antydyskryminacyjny. W wolnym czasie spaceruje po Krakowie i robi zdjęcia kamienic. Jako dziecko marzył o wyprowadzce do dużego miasta i odległych podróżach.
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–10 lat (zachęcamy do udziału również młodsze dzieci wraz z opiekunami)
• Czas trwania: ok. 1 godziny
• Cena: 5 zł
• Liczba miejsc w grupie: 15 osób (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń)
• Warsztaty odbywają się w formule online na platformie Cisco Webex
• Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl
Fot: Dorota Marta/MuFo