Muzeum Armii Krajowej zaprasza na zajęcia przybliżające działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku. Stanowią one połączenie aktywnego zwiedzania, warsztatów i gry terenowej.
Dzięki zastosowaniu różnych metod dydaktycznych, uczestnicy poznają w ciekawy sposób przebieg walk o niepodległą Polskę i jej granice, dowiedzą się czym był „cud nad Wisłą”, jak wyglądała kampania obronna 1939 roku, a także odkryją na czym polegała działalność Armii Krajowej. Po wizycie na ekspozycji odbędą się zajęcia warsztatowe. Na wstępie uczestnicy otrzymają książki zawierające zadania, informacje i ciekawostki historyczne, w tym reprinty archiwaliów oraz fotografii. Prawidłowe wykonanie zadań umożliwi interesujący miniwykład wzbogacony prezentacją multimedialną. W dalszej części zajęć uczestnicy wykonywać będą m.in. kartonowe modele pojazdów wykorzystywanych w polskiej armii oraz orzełki czapkowe. Uczestnicy będą mogli „dotknąć historii” poprzez przymierzenie oryginalnych elementów ekwipunku żołnierskiego lub ich wiernych rekonstrukcji. Na koniec zajęć odbędzie się gra terenowa po ekspozycji Muzeum. W jej trakcie uczestnicy pracując w grupach wcielą się w żołnierzy wywiadu, a ich zadaniem będzie m.in. wypełnienie tajnego raportu i odnalezienie ukrytego szyfru.
Zajęcia w dwóch wersjach adresowane do osób w wieku od 8 do 14 lat oraz do osób od 15 roku życia. Szczegółowe informacje i rezerwacja: pod numerem telefonu 12 410 07 70 lub adresem e-mail: rezerwacja@muzeum-ak.pl.