Jaki klucz do bram miejskich dostają studenci na otwarcie Juwenaliów? Co łączy jeden z kluczy z prawnuczką malarza Juliusza Kossaka? Czy krakowski hejnał jest chroniony prawnie? Który z hejnalistów nie przeżył służby? Kiedy prezydenci miasta obejmujący władzę przysięgali na krucyfiks? Gdzie w Sejmie widnieje herb Krakowa? Skąd wzięły się krakowskie barwy miejskie? W ilu różnych łańcuchach występują krakowscy pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, udzielając ślubów? Ile lat ma łańcuch prezydenta Miasta?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na www.poczetkrakowski.pl w Aneksie „Symbole i insygnia Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa od średniowiecza po współczesność”.
Partnerami portalu „Poczet Krakowski” są: Archiwum Narodowe w Krakowie oraz Biblioteka Jagiellońska.
Tematom tym została też poświęcona nowa wystawa „Co to? Co to? Wybrane symbole Krakowa”, która zaprezentowana jest przed Pawilonem Wyspiańskiego na placu Wszystkich Świętych.
Pytanie konkursowe
Ile tomów (oprócz podanego wyżej aneksu) obejmuje portal „Poczet Krakowski”?
Odpowiedzi prosimy wysyłać do środy, 10 czerwca, do godz. 9.00 na adres e-mail: konkurs.mk@um.krakow.pl.
Spośród prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowane trzy komplety nagród. W skład każdego zestawu wchodzą: filcowa torba na laptopa z lajkonikiem oraz publikacja „Symbole i insygnia Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa od średniowiecza po współczesność”.
Nagrody będzie można odebrać po zniesieniu ograniczeń w dostępie do Urzędu Miasta Krakowa lub – w indywidualnych przypadkach – po kontakcie telefonicznym z Kancelarią Prezydenta (tel. 12 616 17 59).