Kraków wyróżniony przez Polską Organizację Turystyczną

Film o Krakowie przygotowany na drugą edycję konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej „Czekamy na Was” zdobył wyróżnienie i zostanie opublikowany w serwisie polska.travel. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu filmu o długości od 15 do 30 sekund, który w ciekawy sposób zaprosi turystów do odwiedzania – po złagodzeniu obostrzeń wynikających z pandemii – najważniejszych atrakcji naszego miasta.

Motywem przewodnim zadania było hasło: „Czekamy na Was!”, wypowiadane lub pojawiające się na filmie w postaci hasztagu: #CzekamyNaWas. Czas na przygotowanie materiału był bardzo krótki. W trzy dni zrealizowano ujęcia w najważniejszych punktach Krakowa, stanowiących ikony naszego miasta: na Rynku Głównym, w Sukiennicach, w bazylice Mariackiej przed odnowionym ołtarzem Wita Stwosza, na wieży Mariackiej z hejnalistą, z Lajkonikiem, w zabytkowej restauracji, na Zamku Królewskim na Wawelu i bulwarach wiślanych ze smokiem wawelskim, w Muzeum Czartoryskich z dziełem Leonarda Da Vinci „Dama z gronostajem”, na kopcu Kościuszki, w Celestacie z szopkami krakowskimi i Bractwem Kurkowym.

– Bardzo się cieszę, że mimo krótkiego czasu na przygotowanie zadania konkursowego udało nam się zrobić film, który zdobył wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej. Podjęliśmy się realizacji również dlatego, by wspierać naszą lokalną branżę turystyczną. Efektem jest narzędzie, które przypomni turystom o atrakcjach turystycznych naszego miasta i zachęci do odwiedzenia Krakowa po zniesieniu obostrzeń wynikających z pandemii – wyjaśnia Elżbieta Kantor, dyrektor Wydziału ds. Turystyki, którego zespół podjął się przygotowania pracy na konkurs.

Polska Organizacja Turystyczna postanowiła po raz drugi zorganizować konkurs pod hasłem „Czekamy na Was!”, by przypomnieć Polakom, że czeka na nich wiele atrakcji w kraju i zainspirować ich do planowania przyszłych podróży. Do konkursu zgłoszono 79 filmów.

Fot: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podziel się tą informacją: