Jaka koncepcja Muzeum Prądnika? Wypełnij ankietę!

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony wraz z Muzeum Krakowa zapraszają do udziału w ankiecie związanej z koncepcją powołania Muzeum Prądnika. Celem ankiety jest rozpoznanie i opracowanie potrzeb oraz oczekiwań społeczności Prądnika, jak również liderów lokalnych, badaczy lokalnej historii, edukatorów, przedsiębiorców oraz reprezentantów instytucji i organizacji aktywnych w obszarze kultury, dziedzictwa, edukacji. 

Jeśli w przyszłości ma zostać podjęta decyzja o powstaniu Muzeum Prądnika, warto wspólnie porozmawiać o jego programie, wyróżnikach, partnerach i możliwych scenariuszach działania. 

Wyniki ankiet wraz z wynikami równolegle prowadzonych prac warsztatowych, zostaną opracowane w podsumowaniu analizy, które stanie się częścią dokumentu pod nazwą „Studium programowe Muzeum Krakowa”, opracowanego przez Muzeum Krakowa na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa.  

W ramach ankiety analizowane są następujące zagadnienia:

  • jaki miejsce jest potrzebne mieszkańcom Prądnika (jakich przestrzeni i funkcji brakuje w kontekście kultury, dziedzictwa, współpracy lokalnej – muzeum jako centrum społecznościowe),
  • jaki powinien być jego program ochrony dziedzictwa Prądnika (zabytki, historia, tradycje, tożsamość – muzeum jako instytucja ochrony i edukacji w obszarze dziedzictwa), 
  • jaki jest potencjał Prądnika Czerwonego i Prądnika Białego w kontekście współpracy na rzecz dziedzictwa (środowiska, organizacje, zasoby, miejsca, zabytki – muzeum jako centrum współpracy lokalnej na rzecz dziedzictwa),
  • jakie jest możliwe miejsce Muzeum Prądnika w kontekście istniejących placówek kultury, centrów społecznościowych i podmiotów dokumentujących lokalną historię.

Ankietę można wypełniać do 4 listopada tutaj.

W razie pytań i innych kwestii osobami do kontaktu z ramienia Muzeum Kraków są: Robert Gaweł (e-mail: r.gawel@muzeumkrakowa.pl) i Wacław Szczepanik (e-mail: w.szczepanik@muzeumkrakowa.pl).

Fot:
Muzeum Krakowa / materiały prasowe