Konkurs „Jordan inspiruje” – zaprojektuj grę miejską!

Kim był dr Henryk Jordan? Co takiego zrobił dla Krakowa? Czym przysłużył się dzieciom i młodzieży? Odpowiedzi na te pytania najlepiej znaleźć osobiście! Zróbcie swoje własne, prywatne dochodzenie i przedstawcie rezultaty w formie gry miejskiej. Organizatorem konkursu jest Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie.

Patronem Centrum Młodzieży jest właśnie dr Henryk Jordan. Wydarzenie „Jordan inspiruje” ma więc na celu popularyzację tej wybitnej postaci wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają młodzież w wieku 12-18 lat.

Przedmiotem konkursu jest  stworzenie gry miejskiej, poświęconej Henrykowi Jordanowi. Przyjmowane będą zarówno prace wykonane samodzielnie, jak i grupowo. Zwycięska realizacja zostanie opracowana i opublikowana – zwycięzca lub/i zespół zwycięzców będą mogli uczestniczyć w tym procesie.

W planach jest również prezentacja gry podczas święta Dzielnicy I. Projekty gier należy przesyłać do 31 października. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16 listopada.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.