XIV Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego

14 czerwca 2018 roku w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, odbyła się uroczysta Gala Finałowa XIV Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

Fot. Artur Jachna

Tegorocznym tematem była 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę.Otrzymaliśmy rekordową ilości prac, których poziom był bardzo wysoki.Jury miało nie lada problem, by wybrać najlepsze z nich.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w „Przeglądzie”.

Nagrodzeni
Przegląd Filmowy

1 miejsce: Daniel Kopeć – Gimnazjum nr 25 w Krakowie

2 miejsce: Paweł Sieciński, Kacper Zaryczny Technikum Łączności w Krakowie

3 miejsce: Bartosz Domanus, Tymoteusz Saska, Stanisława Książek Szkoła Podstawowej nr 95 w Krakowie

Konkurs literacki

1 miejsce: Dagmara Bereta, VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

2 miejsce: Marcelina Płacheta  Szkoła Podstawowa w Łętowni

3 miejsce: Hubert Śmiałek  Szkoła Podstawowa w Poskwitowie

Wyróżnienie:

Agnieszka Argasińska, Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

Julia Macuda  II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Konkurs fotograficzny

1 miejsce: Karolina Gajda  VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Karolina Gajda

2 miejsce: Weronika Malik VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Weronika Malik

3 miejsce: Wiktoria Krawiec VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Wiktoria Krawiec
Wyróżnienie:

Piotr Szydlak  SOSW dla Niesłyszących w Krakowie

Piotr Szydlak

Kacper Machaja  Gimnazjum w Mikluszowicach

Dominika Horabik,Natalia Pędrys  VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Dominika Horabik, Natalia Pędrys
Konkurs plastyczny

Kategoria: Szkoła Podstawowa

1 miejsce: Julia Szpunar,Ewa Sawicka, Barbara Świtek  Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Krakowie

Julia Szpunar Ewa Sawicka Barbara Świtek

2 miejsce: Agnieszka Argasińska – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

Agnieszka Argasińska

3 miejsce: Malwina Rados – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

Malwina Rados

3 miejsce: Oliwia Staropolska – Szkoła Podstawowa w Wysocicach

Oliwia Staropilna

Wyróżnienie:

Dorota Zborowska  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Dorota Zborowska

Zofia Wasilewska– Kruk – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna nr I w Krakowie

Zosia Wasilewska Kruk

Dominika Ankosz, Julia Michalik,Julia Rosiek – Szkoła Podstawowa w Zakliczynie


Dominika Antos, Julia Michalik, Julia Rosiek

Kategoria: Szkoła Ponadpodstawowa

1 miejsce: Michał Rogoż – I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Michał Rogoż

2 miejsce: Weronika Wojkowska – VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Weronika Wojkowska

3 miejsce: Agnieszka Lange – Zespół Szkół Łączności w Krakowie

Agnieszka Lange

Wyróżnienie:

Aleksandra Bała – VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Zuzanna Mleczko – Zespół Szkół Poligraficzno – Medialnych w Krakowie


Zuzanna Melczko

Roksana Trólka – SOSW dla Niesłyszących w Krakowie

Wręczono również nagrody specjalne ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa

1. Paulina Kasprzyk – Gimnazjum nr 46 w Krakowie

2. Michał Rogoż – I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

3. Agnieszka Argasińska – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

4. Amelia Fijałko – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

4. Dorota Zborowska – Zespół Szkolno Przedszkolny w Łącku

Organizatorzy:
Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana,
Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”

Patronat Honorowy:
Wojewoda Małopolski
Małopolski Kurator Oświaty
Prezydent Miasta Krakowa

 

Zobacz informacje o poprzednim XIII Przeglądzie