Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” – Kraków, 5 stycznia 2018

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, które odbędzie się 5 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 na Placu Szczepańskim w Krakowie.

Wystawa plenerowa „Ojcowie Niepodległości”, przedstawiająca sześciu liderów walki o Polskę z 1918 r., prezentuje ponad dwumetrowe sylwetki polityków wraz z ich biogramami w języku polskim i angielskim. Wystawa zawiera kalendarium wydarzeń dotyczących najważniejszych etapów w polskiej drodze do niepodległości. Na wystawie zamieszczona została również mapa ukazująca jak w latach 1918 – 1921 zmieniały się granice państwa w realiach politycznych i militarnych II Rzeczypospolitej, a także kilka dokumentów odnoszących się do samego 11 listopada 1918 r.

Twórcami wystawy „Ojcowie Niepodległości” są pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie: dr Zofia Fenrych, Mateusz Lipko przy współpracy z Grzegorzem Czapskim, Maciejem Fryczem, Pawłem Miedzińskim, Magdaleną Ruczyńską, Pawłem Skubiszem a także z prof. Włodzimierzem Suleją. Dwóch szczecińskich grafików Krzysztof Drumiński i Jakub Walkowicz przygotowali szatę graficzną do tej wystawy.