Salon pod Faetonem: Wojna i medycyna. Organizacja opieki medycznej w Krakowie podczas I wojny światowej

Grupa pacjentów przed szpitalem Bonifratrów, fot. autor nieznany, rok 1914

22 kwietnia o godz. 16:00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory, sala audytoryjna Kupferhais, na wykład Wojna i medycyna. Organizacja opieki medycznej w Krakowie podczas I wojny światowej, który wygłosi dr hab. Ryszard Gryglewski, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykład w ramach Muzeomanii z cyklu Salon pod Faetonem.

Czytaj dalej Salon pod Faetonem: Wojna i medycyna. Organizacja opieki medycznej w Krakowie podczas I wojny światowej

Wydarzenia towarzyszące wystawie „Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga”

Fot. Andrzej Janikowski/Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące wystawie Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga.

PROGRAM WYDARZEŃ:

21.04. (sobota), godz. 10.00 – Tajemnice zwierzynieckich świątyń – zwiedzanie kościoła Najświętszego Salwatora, kościoła św. św. Augustyna i Jana Chrzciciela (norbertanek) i kaplicy św. Małgorzaty; spacer poprowadzi Dorota Jasińska; start w Domu Zwierzynieckim (udział bezpłatny)

Czytaj dalej Wydarzenia towarzyszące wystawie „Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga”

Wykład prof. Marka Mączyńskiego w MHK

W dniach 13 i 14 kwietnia 2018 r. odbyła się szósta edycja projektu edukacyjnego „Pamiętaj z Nami”. Jest on poświęcony upamiętnieniu historii Żydów w Krakowie, a szczególnie 75. rocznicy likwidacji getta na Podgórzu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Podobnie jak w latach ubiegłych, „Pamiętaj z Nami” zostało przygotowane przez pracowników oddziałów MHK wchodzących w skład tzw. Trasy Pamięci, tj. Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska oraz Miejsce Pamięci KL Płaszów.

Czytaj dalej Wykład prof. Marka Mączyńskiego w MHK

Połączenie Muzeum PRL-u i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Zespoły i Dyrekcja Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Muzeum PRL-u (w organizacji) z radością odebrały informację o przyjęciu 11 kwietnia 2018 r. przez Radę Miasta Krakowa uchwały o ogłoszeniu zamiaru połączenia obu instytucji. Otwiera to drogę do dalszych prac nad utworzeniem Muzeum Nowej Huty jako oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Czytaj dalej Połączenie Muzeum PRL-u i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Kolejna witryna oparta na WordPressie