Pojedź w niedzielę zabytkowym autobusem

Fot. muzealna.org

W najbliższą niedzielę, 23 września, uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa nr 115, która będzie obsługiwana taborem zabytkowym. Linia będzie kursować w ramach tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej na trasie Zajezdnia Płaszów – Witkowice.

Trasa: Zajezdnia Płaszów – ul. płk. Dąbka, ul. Lipska, ul. Saska, ul. Stoczniowców, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Pawia (powrót: ul. Warszawska, plac Jana Matejki, ul. Basztowa), al. Słowackiego, ul. Prądnicka, ul. Doktora Twardego, ul. Pielęgniarek (powrót: ul. Bratysławska), ul. Prądnicka, ul. Opolska, ul. Mackiewicza, ul. Siewna, ul. Dożynkowa – Witkowice.

Czytaj dalej Pojedź w niedzielę zabytkowym autobusem

Pokaz filmu „Śpiewnik Praw Człowieka” – Kraków, 19 września

Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8) na specjalny pokaz filmu „Śpiewnik Praw Człowieka”, z udziałem reżysera oraz bohaterów filmu – twórcy Międzynarodowego Studia Folksongu Adama Macedońskiego oraz jednego z uczestników MSF Aloszy Awdiejewa – 19 września, godz. 18. Czytaj dalej Pokaz filmu „Śpiewnik Praw Człowieka” – Kraków, 19 września

Konferencja naukowa „Obserwacja w służbie SB” – Kraków, 18 września 2018

Przyjdź na Przystanek Historia (ul. Dunajewskiego 8) i dowiedz się, jaka była skala kontroli obywateli poprzez tajne służby PRL. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Obserwacja w służbie SB”, która odbędzie się 18 września 2018 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8.

Czytaj dalej Konferencja naukowa „Obserwacja w służbie SB” – Kraków, 18 września 2018

Wernisaż wystawy „Pomyśl o pseudonimie dla siebie…”

W środę 12 września 2018 r. w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera, a współcześnie oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, odbył się wernisaż wystawy czasowej „Pomyśl pseudonim dla siebie…”. Ekspozycja ta stanowi uzupełnienie dla wystawy stałej „Kraków – czas okupacji 1939–1945”, mieszczącej się na wyższych kondygnacjach tego samego obiektu.

Fot. Artur Jachna

Czytaj dalej Wernisaż wystawy „Pomyśl o pseudonimie dla siebie…”

Zajrzyj do Nowej Huty

„Zajrzyj do Huty” to inicjatywa, która od dekady wpisuje się w kalendarz kulturalnych imprez nowohuckich, a w jej organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt instytucji z Nowej Huty. W tym roku, już po raz dziesiąty, małych i dużych, nowohucian i krakowian, organizatorzy zapraszają na wspólne odkrywanie nowohuckich tajemnic i przemierzania tej młodej, lecz bogatej w dziedzictwo historyczne, części Krakowa. Tegoroczne „Zajrzyj do Huty” odbędzie się w dniach 22–23 września. Czytaj dalej Zajrzyj do Nowej Huty

Kolejna witryna oparta na WordPressie